24 hodinovka 2021

Ve dnech 13. – 14. listopadu 2021 se uskutečnil 13. ročník Františkolázeňské 24hodinovky na okruhu dlouhém 1100 metrů v Městských sadech ve Františkových Lázních. Během i chůzí jsme si připomenuli svobodu a demokracii. Po minulém ročníku, kdy každý běžel pouze individuální běh, jsme se mohli opět potkat na běžeckém hapenningu, jehož cílem bylo do sytosti si užít běh, potkat se s přáteli a přispět na služby obecně prospěšné společnosti Hospice Sv. Jiří v Chebu.

Za odstartování a výbornou atmosféru na startu děkujeme slečně Simče Buchnerové a sportovci, moderátorovi a režisérovi Jakubu Kohákovi. COVID trio v čele s ředitelem Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně panem Milanem Muzikářem zahrálo Českou a Slovenskou hymnu.

Letošního ročníku se účastnilo 313 běžců a chodců přímo na místě a 10 běžců se připojilo se svým individuálním během v místě svého bydliště. Celkem se naběhalo 7 690 km a rekordní byla účast štafet v počtu 11.

I přesto, že Františkolázeňská 24 hodinovka není závodem v pravém slova smyslu, i letos si nenechali akci ujít běžci, kteří naběhali přes 100 km. Mezi ženami kralovala paní Václava Molcarová se zaběhnutými 127,6 km a mezi muži kraloval pan Jakub Stejskal se 187 km. Vítězná štafeta Rozběhnito.cz uběhla celkem 247,5 km.

Každý ročník Františkolázeňské 24 hodinovky má charitativní rozměr a letos se díky účastníkům, dobrovolníkům, organizátorům a partnerům akce povedlo získat na činnost chebského Hospice Sv. Jiří 120 000 Kč.

Během akce byla prezentována činnost organizací Nádech a Dobrá rodina, zároveň se připomenul odkaz Václava Havla vytvořením ptačího sněmu a díky výstavě Záblesky svobody aneb Konec 80. let ve fotografiích Miloše Fikejze, kterou zapůjčilo Komunitní osvětové společenství.