Aktuality‎ > ‎

Ambasadoři

TOMÁŠ MACH

Jmenuji se Tomáš Mach a je mi 27 let. Běhat jsem začal v roce 2012. Běh se stal součástí mého života. Své první FL24hodinovky jsem se zúčastnil v roce  2014, díky seznámení s Milošem Škorpilem, který mě na ni pozval. Byl to zlom v mém běžeckém životě, kdy jsem zjistil, že charitativní běhání mi dává mnohem víc, než závody. Od té doby jsem nechyběl na žádné 24hodinovce, která podporuje Hospic sv. Jiří v Chebu. Letos to bude můj sedmý ročník, kterého se zúčastním "tak trochu jinak", ale zúčastním. Protože korona nekorona, stáří nezastavíme.


KATEŘINA SLAVÍKOVÁ /HEYDUKOVÁ/

Od narození jsem žila v Chebu a od 22 let ve Frant. Lázních. Maturovala jsem na zdrávce v Chebu a poté již při dětech studovala VŠ obor sportovní a volnočasový pedagog/ Bc./ a obor sociální práce, komunikace a aplikovaná psychoterapie / Mgr./..již 30 let se jako trenérka věnuji dětem i dospělým. Vedu semináře relaxačních a sebepoznávacích technik. Nyní pracuji jako odborný učitel na SZŠ a VOŠ Cheb. Učím psychologii apod. 24 hodinovky se účastním pravidelně, tato akce je moje srdcovka😊. Proto jsem byla potěšena, výzvou stát se ambasadorkou této akce, která je opravdu potřebná a moc obdivuji všechny, kdo nějakým způsobem pracují či pomáhají Hospici sv.Jiří. 

MILOŠ ŠKORPIL
Důvodů, proč chci být ambasadorem letošní netradiční Františkolázeňské 24 hodinovky pro Hospic Sv. Jiří je více. První je ta, že jsme si jí se Zdeňkem Dančem před 11 roky vymysleli. Druhý je ten, že už od začátku činnosti hospice přispíváme společně s Danou každý měsíc na jeho činnost. Třetí je ten, že letos je nějak všechno jinak a čtvrtý je trošku sobecký, protože už jsem přeci jenom starší kousek a jednou bych rád umřel doma, takže aby mi hospic vydržel. A poslední důvod je ten, že prostě miluju běh, miluju lidi, miluju život a tímhle  ambasadorstvím to můžu všechno hezky spojit. 

PEPA "Pomalý" CUPAL 
Běhám po světě se jménem Pepa už nějaký ten pátek, běhám pomalu, protože jsem "Pomalý", a při běhu cupitám, neboť i další mé jméno "Cupal", mne k tomu vyloženě poňouká. Jak vidno, náhody neexistují...
Čím pomaleji běžím, tím toho víc vidím, tím intenzivněji vše kolem sebe vnímám a cítím, a celkově si běh víc vychutnám a užiju. Za tu dobu, co jsem součástí dění na tomto světě, jsem potkal mnoho lidských osudů, viděl mnoho proměn, a zažil mnoho, slovy těžko popsatelných příběhů, odehrávajících se v krajinách vnitřních i v krajinách vnějších. Každý ten příběh by vydal na samotnou knihu. Jedním takovým silným příběhem je vznik, historie i současnost Františkolázeňské 24hodinovky, která je svým smyslem a hlavně svým pojetím naprosto ojedinělá a neopakovatelná. O ní se nedá psát - ona se musí zažít!
Miluju svět, miluju lidi v něm, miluju běh, a hlavně miluju ŽIVOT.
Františkolázeňská 24hodinovka je ŽIVOT, BĚH, a jsou to LIDÉ, tvořící úžasný happening lidí, oslavujících život, a nezapomínající na ty, kteří z života právě odcházejí. 
Pojďte se mnou tradičně, byť letos netradičně on-line, oslavit život během. 
A nezapomeňte: Život je úžasný příBĚH.

Comments